Powody dla których nie możesz schudnąć!

Powody dla których nie możesz schudnąć!

Wiele kobiet dążących do szczupłej sylwetki po jakimś czasie zadaje sobie pytanie dlaczego nie mogą schudnąć. Przecież wszystko robią poprawnie. Przecież trzymam się diety, a od czasu do czasu wykonam jakieś ćwiczenia, a waga jak stała tak nadal stoi! Odchudzanie to czas poświęceń i przede wszystkim wyrzeczeń, a skuteczne odchudzanie można trochę połączyć ze sztuką. Jeśli nie możesz schudnąć, to prawdopodobnie musisz nadal popełniać jakieś błędy. Sprawdź nasz tekst, który prezentuje najczęstsze błędy podczas odchudzania i sprawdź czy ich nie popełniasz. Chcesz wiedzieć jak schudnąć 10 kg? Oto lista powodów przez które Ci się to nie udaje..

Trzymasz się tylko diety

Oczywiście, dieta jest podstawą odchudzania, ale nie może być jedynym wyznacznikiem tej czynności. Co prawda są diety, które zostały stworzone po to, by w szybkim czasie usunęły nadmierne kilogramy, ale nie są w ogóle zdrowe. Często mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Generalnie jeśli dieta nie idzie w parze z aktywnością fizyczną, to odchudzanie jest mało efektywne. Aktywność fizyczna przede wszystkim przyspiesza przemianę materii, ujędrnia ciało, a nawet poprawia stan zdrowia. To bardzo ważny element odchudzania.

Podjadasz

Nie? Możesz robić to nawet nieświadomie! Na przykład podczas przygotowania posiłków, oglądania ulubionego serialu lub podczas nauki. Wiele osób uważa, że „to tylko jeden gryz”, ale niewiele sobie zdaje sprawę z tego ile kalorii niosą niewielkie przekąski między posiłkami.nie mogę schudnąć

Jesz zdecydowanie za mało

Przed chwilą było o podjadaniu, a teraz każemy Ci jeść więcej? Tak, ale nie o to w tym chodzi, by jeść wysokokaloryczne przekąski. Kiedy dieta jest zdrowa, dopiero wtedy możemy powiedzieć, że jest dobra. Podczas odchudzania musimy dostarczać do organizmu niezbędne składniki odżywcze, które decydują o jego prawidłowym funkcjonowaniu. Jeśli stosujesz głodówkę lub po prostu nie jesz tyle ile trzeba, organizm zacznie odkładać większe ilości energii, a to powoduje rozrost tkanki tłuszczowej. Dzieje się to z tego powodu, że organizm broni się przed głodówką.

Jesz tłuste rzeczy

Dzienny limit kalorii staje się niczym jeśli jesz posiłki zawierające dużą ilość tłuszczu. Tłuszcze w diecie są bardzo ważne, ale warto jest zastąpić złe tymi dobrymi. Musisz zrezygnować z mięsa wołowego i wieprzowego, natomiast mięso drobiowe jest jak najbardziej wskazane. Podczas odchudzania niekorzystne jest także spożywanie różnych wędlin, kiełbasy, pasztetów, żółtego sera, tłustego mleka czy masła.

Za dużo light

Pewnie wierzysz w to, że to, co ma napis „light” jest fit. Otóż muszę Cię zmartwić, ale tak nie jest. Zanim następnym razem kupisz coś tego typu (jogurt, cola, batonik itp) sprawdź dokładnie skład. Produkty, które mają zero cukru, często dostarczają do organizmu dużą dawkę tłuszczu, natomiast produkty bez tłuszczu najczęściej są źródłem wielu cukrów prostych.

Odchudzanie może być łatwiejsze!

Trzymanie się ściśle diety, a do tego regularnie ćwiczenie nie jest łatwe, dlatego podczas walki z kilogramami warto stosować sprawdzony suplement diety. Te z najwyższej półki dostarczają do organizmu wiele witamin i minerałów, które pozwalają utrzymać w nim harmonię na dłużej. Sprawia to też, że mamy więcej energii i czujemy się lepiej. Najważniejsze jednak jest działanie odchudzające takich tabletek. Jeśli o to chodzi, to zdecydowanie numerem 1 jest African Mango. Tworzy bardzo odczuwalne uczucie sytości, co powoduje, że przestajesz podjadać. Dodatkowo, ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej oraz przyspiesza metabolizm.

Nazywam się Kasia. Moim hobby jest przede wszystkim moda, ale jako kobieta jestem zawsze obok zdrowia i urody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *