Korzyści z jazdy na rowerze

Korzyści z jazdy na rowerze

Kto z nas nie lubi jeździć na rowerze? Pamiętasz może czasy dzieciństwa kiedy to rower dawał najwięcej radości? Dlaczego by do tego nie powrócić? Oto największe korzyści z jazdy na rowerze przedstawione przeze mnie.

Dbasz o zdrowie

Nawet krótka przejażdżka ma wpływ na zdrowie. Pobudzamy mięśnie, które wołają o dodatkową energię i pobierają ją – z komórek tłuszczowych. Dlatego zaleca się jazdę na rowerze osobom chorym na cukrzycę, ponieważ tym sposobem zwiększamy wrażliwość komórek na insulinę, dzięki czemu można stosować jej mniejsze dawki. Mówi się także, że rower to świetna ochrona przed miażdżycą. Jak oszacowano, wystarczy jeździć cztery razy w tygodniu po przynajmniej pół godziny by obniżyć poziom złego cholesterolu, a także podwyższyć poziom dobrego.

Odchudzasz się

Nie ma przyjemniejszego sposobu na zrzucanie zbędnych kilogramów od jazdy na rowerze. Jeżdżąc przez godzinę ze stałą prędkością około 20 km/h tracimy ponad 600kcal! Jeżeli godzina to zbyt dużo, pomyśl o 20 minutach. To lekko ponad 200 straconych kcal. Zawsze można też jeździć rowerem do pracy, sklepu czy szkoły. Można również spalić więcej kcal dzięki suplementom diety.

Poprawiasz sylwetkę

Oczywiste jest, że dzięki jeździe na rowerze poprawia się sylwetka. Nie tylko uda i łydki ulegają poprawie, ale również pośladki, plecy, brzuch i biodra. Co więcej, jeżdżąc na rowerze utrzymujemy wyprostowaną postawę co jest świetną sprawą.rower w lesie

Zostajesz przyjacielem Ziemi

Aktualnie zanieczyszczone środowisko to jeden z poważniejszych problemów, a każdym dniem ten problem rośnie. Rower jest tym rodzajem transportu, który nie wydziela spalin. W mieście okazuje się być bardzo mobilny. Dzięki omijaniu korków możesz zyskać nawet kilkadziesiąt minut dziennie! Problem może być w Zimę, ale w sezonie warto korzystać.

Poprawiasz relacje

Dlaczego by nie pojeździć z kimś? Zapraszając kogoś na wspólną przejażdżkę wspólnie poprawiacie między sobą relacje.

Oszczędzasz pieniądze

Korzyści z jazdy na rowerze jest wiele, jednak zakończę na tym. Wybierając rower zamiast samochodu możesz od czasu do czasu dziennie zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Jedynym wydatkiem jest dobry rower, który kupić możemy już za 1000 zł. Nie tylko oszczędzasz na paliwie, ale także ubezpieczeniu itd.

Nazywam się Kasia. Moim hobby jest przede wszystkim moda, ale jako kobieta jestem zawsze obok zdrowia i urody.

Dodaj komentarz