Dieta 1000 kalorii – na czym polega, jak stosować i kto może stosować

Dieta 1000 kalorii – na czym polega, jak stosować i kto może stosować

Jest wiele diet, które mogą przynieść efekty, które będą dla nas jak najbardziej zadowalające. Do takiej grupy należy dieta 1000 kalorii. Niestety takie sposoby na odchudzanie, nie zawsze są bezpieczne. Dieta 1000 kalorii ze względu na małą zawartość składników odżywczych może być dla nas niebezpieczna, jeśli będziemy stosować się do jej zasad dłużej niż przez siedem dni. Jakie zasady ma dieta 1000 kalorii, jakich efektów możemy się po niej spodziewać i kto może z niej korzystać?

Dieta 1000 kalorii, na czym polega

Dieta ta polega na ograniczeniu ilości kalorii spożywanych w ciągu dnia do 1000. Jest to naprawdę mała dawka kalorii, biorąc pod uwagę, że przeciętny zdrowy człowiek, powinien spożywać przynajmniej 2500 kalorii dziennie. Ze względu na to, dietę 1000 kalorii najczęściej stosują kobiety, które w szybkim czasie chcą zrzucić, zbędę kilogramy. Taka dieta może okazać się skuteczna, jeśli chcemy schudnąć przed zbliżającym się wyjazdem na wakacje, czy imprezę okolicznościową. Jednak nie należy jej stosować dłużej niż tydzień, ponieważ może ona nieść ze sobą poważne braki w naszej diecie, które będą miały negatywny wpływ na nasze zdrowie.

W diecie 1000 kalorii chodzi o to, by jeść jak najmniejszą ilość kalorycznych produktów, a zamienić je na najbardziej wartościowe i niekaloryczne. To jednak może być trudne, ponieważ jest wiele zdrowych produktów, które mają dużo kalorii, ale równie wiele niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, składników odżywczych.

Jak korzystać z diety 1000 kalorii

Możemy korzystać z diety 1000 kalorii na wiele sposobów. Jednym ze skutecznych, jest zastosowanie jej, jako wprowadzenie naszego organizmu, w proces długotrwałego odchudzanie. Przez pierwszy tydzień, stosować dietę 1000 kalorii, a w kolejnych etapach diety, zdecydować się na dietę, która jest mniej inwazyjna. Możemy również korzystać z niej raz w tygodniu. W ciągu tygodnia możemy stosować się do innych dietetycznych zasad, a jeden dzień poświęcić na pół-głodówkową dietę. Jednak należy pamiętać, że stosowanie jej przez dłuższy czas, może mieć na nas negatywny wpływ.

Czemu dieta 1000 kalorii jest skuteczna

Przy stosowaniu diety 1000 kalorii przez tydzień, możemy zrzucić nawet 6 kilogramów. Jest to możliwe, ponieważ ograniczając ilość spożywanych kalorii, dostarczamy sobie bardzo mało energii. Tak więc organizm przystępuje do wykorzystania tkanki tłuszczowej gromadzonej pod skórą, by dawać nam energię. To właśnie dzięki temu, tracimy na wadze.

Należy jednak pamiętać, że dieta 1000 kalorii może spowolnić pracę naszego metabolizmu. A to sprawi, że po zakończeniu jej stosowania, wrócimy do swojej dawnej wagi. Po takich dietach pojawia się często efekt jo-jo. A ma to swoją przyczynę, w zbyt szybkim i destrukcyjnym odchudzaniu, które sprawia, że nasz organizm gromadzi więcej tłuszczy, w obawie, że sytuacja się powtórzy i nie będzie miał on energii do pracy.

Kto może korzystać z diety 1000 kalorii

Na tę dietę najczęściej decydują się kobiety i nic dziwnego, ponieważ tylko dla nich może być odpowiednia. Mężczyźni potrzebują znacznie większej ilości kalorii, a ograniczenie ich do tak znikomej ilości może sprawić, że tracą oni siłę i nie mają dostarczanej prawidłowej ilości składników odżywczych. Do diety 1000 kalorii nie powinny przystępować kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Nie powinny z niej korzystać kobiety, które planują starania o dziecko.

Nazywam się Kasia. Moim hobby jest przede wszystkim moda, ale jako kobieta jestem zawsze obok zdrowia i urody.

Dodaj komentarz